BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK.

2009-09-04 00:54:00

    Evet değerli arkadaşlar  bu para kazanma yöntemini belki daha önce de duydunuz fakat tam olarak inanmadınız.Bu sistem Türkiye'de yeni yeni  kullanılmaya başlamıştır.
     Bu gün pek çok kişiye  blog nedir? diye sorsanız cevap veremez.
Bir blogla profosyonelce hazırlanmış olan bir site ile yapabileceklerinizin hemen hemen tamamını  yapabilirsiniz. Üstelik blog siteyi hazırlamak ve yayına koymak çok daha kolaydır.
    Blogda tasarım sorununuz olmaz çünkü hazır blog şablonlarını kullanabilirsiniz.Aynı benim şu anda yaptığım gibi.Yazacaklarınız bittiğinde de yayınla butonu ile yazınız yayına girer.
   Bende internet ile tanıştıktan kısa bir süre sonra blog yazmaya başladım.Benim ki daha çok ticari amaçlı oldu ama  pek çok arkadaşıma  da  yalnızca hobi amaçlı blog kurmasına yardımcı oldum.Daha sonrada kendim  profosyonel siteye geçtim
   Blog yazan kişiye blogger denir.Bana göre blog yazmak bir çeşit  günlük tutmak,bilgilerini kısa yoldan ve en ucuz bir çeşit şekilde diğer insanlarla paylaşmaktır.Çünkü  yazdığınız bloga para ödemezsiniz.Ama ben daha bir profosyonelce yazmak istiyorum diyorsanız kendinize uygun bir domain alanı alabilirsiniz.Bunu için küçük bir ücret ödersiniz.Ama yinede bu  çok ucuza gelir size.
    www.evisikur.blogcu.com benim ilk  bloglarımdan sayılır ve bununla başladığım blog yazarlığını sizlerle paylaşmak istedim.Daha sonraki aşamalarda da  www.eveiskur.com adlı sitemi açarak  blogdan daha ileri aşamalara geldim.Ama  blogda yazmak bana her zaman  büyük zevk verir.Tabiiki blog yazarlığınız bu kadara mı diyebilirisiniz.ama diğer hazırlamış olduğum ve  arkadaşlarımın kullanımına verdiğim bloglar değişik konularda olduğundan onların adını ve adresini  burada  yayoınlayamıyorum.çünkü kendilerin den izin almam gerekiyordu.İzin almadan isimlerini veya linklerini yayınlamak bana ters geldiği için veremedim.
         Peki, blog yazmaya nereden başlamalıyım? diye soracaksınız.
    1-Önce hangi konularda veya alanda blog yazmaya  başlayacaksınız onu belirmelisiniz.
    2-Daha sonra  seçtiğiniz konuya uygun bir ad tespit etmelisiniz.
      Ör: Ben internette ek iş sistemleri hakkıda yazmak istediğimden  dolayı www.evisikur.blogcu.com adresini aldım.
    3-Bu aşamadan sonra kendinize bir blog sayfası sunacak olan servis sağlayıcıyı seçmelisiniz.Bu gün en çok kullanılanlarolarak sıralarsak
    www.wordpress.com 
   
www.blogcu.com
   
www.blogspot.com
  Türkçe  blog sağlayıcıları  arasında en çok kullanılanlardır.
  Özellikle wordpress  ve blogger  zengin  site şablonları ile bloggerleri  rahatlatırlar.Yazacağın konulara uygun şablonu seçerek   blogunu oluşturmaya başlayabilirsin.
  Peki bloga başladık şimdi   bundan nasıl para kazanacağım diye sorabilirsiniz.
  Blogunuzu sürekli güncelleyerek ziyaretçi sayısını artırın ve bu arada en basitinden kendinize  google dan bir adsense hesabı açarak sitenizde (blogunuzda ) reklam yayınlama isteğinizi belirtin 2-3 gün için de bu isteğiniz onaylanıp size mesajla bildirilecektir.Ama bu rada siz  blogunuzda  yazmaya devam etmelisiniz.Onay geldikten sonra kodları sayfanıza yerleştirbilirsiniz ki acemi olanlar bu konuda daha usta kişlerden yardım almalıdır.En azından işin başlangıcında.
  Sayfa da uygun yerlere yerleştirilen Gooogle Adsense reklamlarını blogunuzu ziyaret eden okuyucular arada  tıkladıklarında size para yazacaktır.
  
4-Blogdan para kazanmanın başka bir şeklide  ziyaretçi sayılarınız arttıkça blogunuzdan ücret karşılında başka sitelere link eklemektir.Ama bunu için ziyaretçi sayınızın artmış olması gerekir.Böylece alacağınız ücretde artacaktır.
  5-Blogunuz daki işler rayına oturup ziyaretçi sayınız artmaya başlayınca artık gelirinizde sistemli bir şekilde  artacak ve size akmaya başlayacatır.Bu arada  blogunuzda kendilerinden, yaptıkları işten,otellerinden,  hatta kendi sitelerindan bahsetmenizi isteyecek kişiler size size para kazandıracaktır.Bu da artı bir gelir olacaktır.
   Bir blogdan parakazanmaya başlamanın ortalam süresi bazen 5-6 ayı bulabilir.
  Ama unutmamanız gereken bir konu da bu işlerin hiç bir tek başına yapılmamalıdır.Hepsini uygulamaya başladığınızda tam bir blogger olarak para kazanıyor olacaksınız.
   Blog yazarken dikkat edeceğiniz konuların başın da dilbilgisi kuralları gelir.Çünkü hiç kimse   yanlışlarla dolu  bir yazıyı sonuna kadar okumak istemez.Sıkılır ve yarım bırakır.Başka siteye geçer bir daha da  o siteye gelmez.O yüzden yazım yanlışları yapmamaya dikkat etmelisiniz.Arada kendi blog yazılarınızı sayfa sayfa okuyarak yanlışlarınız varsa düzeltin bu sizin menfaatinize olacaktır.
   Bol kazançlar dileği ile....

2965
0
0
Yorum Yaz